A patikában egyre több beteg panaszkodik arra, hogy a több mint egy éve hatályban lévő maszk-használati kötelezettség - a kényelmetlenség mellett - szájpanaszokat is okoz.
Összeállításunkban ezt a kérdéskört járjuk körbe.
Patikánk az alábbi szájhigiénés készítményeket ajánlja:
Tudomásul kell vennünk, hogy a maszkhasználat még hosszú ideig napjaink szükséges és kellemetlen velejárója, ami nehézségekkel és szájunkat illetően bizonyos következményekkel is járhat.
A témáról Dr. Kéményes Nelly fogszakorvost kérdeztük, a régi ismeretség okán tegeződve.
- 2020 tavaszán két hónapig szünetelt a fogorvosi ellátás. Meglátásod szerint hogyan hatott a páciensek fogainak állapotára?
A fájdalmas szájüregi fekélyek kialakulásának oka mai napig nem teljesen tisztázott. Jelen tudományos vélemények alapján tudjuk róla, hogy önmagában is kialakulhat, bizonyos provokáló tényezők hatására egészséges egyénekben is megjelenhet, de egyéb, súlyos szisztémás betegség kísérője is lehet. Tudni kell azonban, hogy nem fertőző és semmilyen érintkezés formájában nem vihető át másik egyénre.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg
A szájszárazság (xerostomia) gyakran jelentkezik idősebb középkorúaknál, öregeknél. Ilyenkor a beteg a szájnyálkahártyáját száraznak érzi, s ez nehezítheti a beszédet, a rágást, a nyelést.
Étkezés közben, vagy éjszaka, sőt napközben is kénytelen többször apró kortyokban vizet nyelni, hogy megnedvesítse száját. Kísérheti az orr nyálkahártyájának a kiszáradása és szemszárazság is, mely égő, viszkető érzésben nyilvánul. A nyálmirigyek megduzzadhatnak.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Informed
A száj sarkának érzékennyé válása, kirepedezése, viszketése, esetleg vérzése rendkívül kellemetlen betegség. A cheilitis az idősebb korosztályt, illetve a fogászati problémákkal küzdőket gyakrabban érintheti.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Egészségkalauz
Oldalletöltések száma: | 2027174 |